NEDEN “Kainat Padişahı” İsmini Kullanıyoruz?

Esselamu aleyküm.

Arama motorunda en çok aranan kelimelerin “kainat padisahi” olduğunu fark ettiğimizde bu  yazıyı yazma ihtiyacı hissettik. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor bu blog sayfası, facebook sayfamızın blog sitesi olarak açıldı. Yani diğerleri gibi önce site vardı da sonra onu temsil eden bir facebook sayfası açılmadı, tam tersi; facebook sayfasını temsil eden bir blog sitesi açıldı.

Neden  “Kainat Padişahı” İsmini Kullanıyoruz?

Facebook sayfamızın ismi “GAVSI SANİ(K..S.A)” . Ve linki de: https://www.facebook.com/KAINAT.PADISAHI .Facebook, sayfalardan bir kullanıcı adı istedi bu senenin başında. Düşündük ne olabilir diye. Facebook her ismi kabul etmediği için sayfa adıyla aynı bir isim alamadık. “Kainat Padişahı” ismini seçtik en sonunda. Bu sitenin linkini de bu yüzden “kainat padisahi” yaptık.

Neden  “Kainat Padişahı” ?

Halife hz’ne (k.s) “Hizmeti nasıl talep etmeliyiz?” diye sorduğumda “Matlubun talebiyle” buyurmuştu..Bu sözden şu çıkıyor, herkesin matlubu değişik, herkes kendi matlubunun talebiyle istesin. Şunu anladım ki herkesin matlubu kendineymiş. Mecnun Ferhat’a Leyla’yı anlatsaydı eminim Ferhat Şirin’ini hayal ederdi.

Burada da “Kainat Padişahı” denildiğinde kiminin aklına Ellahu teala hz gelir, kimin aklına Resulullah hz (a.s) gelir, kiminin aklına Gavsı Sani hz (k.s) gelir,  kiminin gönlüne  Ellahu teala gelir, kiminin gönlüne  Resulullah (a.s) gelir, kiminin gönlüne Gavsı Sani hz (k.s)gelir. Kalpleri evirip çeviren Ellah’tır.

Kimin aklına, fikrine, gönlüne hangi matlup gelirse gelsin, matlup tektir.

Seyyid Taha hz’nin (k.s) “Sana mürşidini hatırlatan şey senin için fitne değildir” sözünü kılavuz ederek çıkmıştık bu yola. Elhamdülillah. Kainat Padişahı deyince de her kim olursa olsun matlubunu hatırlarsa bu da bize yeter.

İnşaellah anlatabilmiş ve anlaşılabilmişizdir. Dua buyurun

Esselamu aleyküm

Mustafa Sefa EREM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s