GAVSI SANİ KİMDİR? SOFİLİK NEDİR? TARİKAT NEDİR? MÜRŞİD NEDİR?

Sofilik, mürşid, mürid, hatme , rabıta, vird gibi terimler birer tasavvuf terimidir.

sofilik nedir tarikat nedir

Tasavvuf, topluca tevbe etmek, birlikte zikretmek, şeytanlara karşı birleşmek, hak için birbirini desteklemek ve cemaat halinde Allah yolunda yürümektir. Tevbe etmek ve dini öğrenmek tasavvufun başı, zikir ve tefekkürle ilerlemek bu yolun adabıdır.

Tasavvuf, bir yolculuktur. Kötü halden iyi bir hale, günahtan sevaba, güzel işlerden daha güzel işlere yolculuktur. Bu yolculuğun mekânı kalp, aracı zikir ve tefekkürdür. Allah’ı zikretmenin ve tefekkürün faydaları anlatılmakla bitmez. Zikreden şahıs takva kapısını açar, şeytanın vesvesesinden kurtulur. Takva, Allah Tealâ’nın emir ve yasaklarına itibar etmek, yaşayışı ile O’nun hükümlerine bağlanmaktır.

Tasavvuf kısaca Resulullah’ın (a.s) ahlakıyla ahlaklanmaktır.

Rasululah’ın ahlakı (a.s) bizzat kuran idi onun ahlakına bürünen kuran ile ahlaklanmış olur onunla istikamet bulup hakka yürüdüğü takdirde canlı bir kuran haline gelir ki bu ne büyük bir saadettir. Nitekim Hz.Aişe (r.anh) annemizin şu hadisi meşhurdur; Kendisine efendimizin ahlakı sorulduğunda, siz hiç kuran okumuyor musunuz? Demiş ve onun ahlakı kurandı diye cevap vermiştir.

Kuran-ı Kerim de sultan-ı levlak’ın ahlakı şöyle ifade edilir:

“Andolsun ki, Resûlullah, sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.”

GAVSI SANİ HZ (K.S) KİMDİR?

Gavsı Sani hz (k.s) Resulullah’ın (a.s) ehlibeytinden, 15. kuşaktan torunudur. Adıyaman’ın Kahta ilçesinin Menzil köyünde ikamet eder, dergahı oradadır. Allah dostudur, mürşid-i kamildir, velidir.

Veli, âlemlerin sahibi Yüce Allah’ın dostudur. Dolayısıyla Allah’ın dostu olan bir kimse, her mümin için büyük önem tasir. Zira o, Yüce Rabbi tarafından seçilmiş, sevilmiş bir kuldur.  Onun şahsiyetinde ve hayatında insanlara gerçek kulluk, hakiki dostluk gösterilmektedir. Bu yüzden veli, Yüce Allah’ın varlığını ispat etmede ve ilahi emirlerin hakikatini anlamada insanlar için en büyük delildir.
Gerçi, her mümin Allah’ın velisidir, dostudur. Fakat bizim burada konu ettiğimiz velilik, Allah yolunda irşat yetkisi, manevi terbiyede rehberlik ve takvada önder olan velidir.

Bu özel bir makamdır. O makamda bulunan kimse kamil insandır. Bu velâyet, Hz. Peygamber’in (sav) ümmeti terbiye işine varis olmaktır.  Bu ise, insanların irşadını üstlenmek, kalpleri manevi kirlerden temizlemek ve azgın nefisleri terbiye etmek için yetkilendirilmek demektir. Bir mümin olarak bize de onu dost etmek ve sevmek düşer.

 SOFİ NEDİR? 

Günümüzde ‘sofi’  kavramı Gavs-ı Sani hz’ni (k.s) mürşidliğe kabul etmiş, ona intisap etmiş kişilere verilen isim olarak anılıyor. Sofi, yola çıkmış, yolda yürüyen demektir. Peki bu yolun adı nedir?

TARİKAT NEDİR?

Lügatta yol, yollar demektir. Tasavvufi istilahta ise insanları manen olgunlaştırmak için, tasavvuf büyüklerinin takip ettikleri usul ve esasları ifade eden yollar. manasındadır. Nakşibendiyye, Kadiriyye, Şazeliyye vb. Fıkıh ve kelamdaki mezhepler ne ise tasavvufta da tarikatlar aynı mahiyettedir. Ancak tarikatlara mezhep yerine meşrep denilir. Bu yola bir rehber gerekiyor:

 

ŞEYH, MÜRŞİD NE DEMEK?

Kelime manası itibariyle yaşlı, ihtiyar, pîr, bey, önder gibi manalara gelmektedir. Tasavvufta ise, nefsinde fani Hak’ta bâkî velî, Hak
dostu, taliplere rehberlik etmek ve onları irşad etmek ehliyetine ve liyakatına sahip olan insan-ı kâmil, rehber, delil manalarını taşımaktadır. Bir insan yalnız başına nazari olarak tasavvuf ilmiyle meşgul olabilir. Ancak, bu meşguliyet kimseyi mutasavvıf yapmaz, belki tasavvufla ilgili biraz malumat sahibi yapar. Sofi veya mutasavvıf olmak için bir mürşid-i kâmil nezaretinde seyr-u süluke başlamak ve bu manevi tecrübeyi bizzat yaşamak gereklidir. Tasavvufun hedeflerini tarikat yoluyla gerçekleştirmek mürşidsiz mümkün değildir.

SADAT-I KİRAM KİMDİR? 

Sadat, Sadat-ı kiram kelimesi üç manada kullanılır:

Birincisi, seyyidler yani Resulullah’ın (sallallahu aleyhi ve selem) evlat ve torunları manasındadır.

İkincisi, içinde Seyyidlerin, şeriflerin de bulunduğu evliyanın büyükleri anlamındadır.

Üçüncüsü, içinde Seyyidlerin, şeriflerin çokça yer aldığı Nakşbendi mürşidlerine verilen genel isim. “Altın Silsile” adıyla da tanınan bu silsile “Sadat, Sadat-ı Kiram” isimleriyle kastedilen en genel manadır.

TÖVBE NE DEMEK? 

Tövbe, kulun işlemiş olduğu günahlardan pişman olup Cenab-ı Hakk’ a rücu etmesidir. İşlenen günahlardan dolayı Allah’ tan mağfiret talebine de istiğfar denilir. Bir kulun günah ve suçu işlediğine pişman olarak, bir daha işlememeye kesinlikle azm ve niyet etmesi,
mükellef olan kimseler için farzdır. Nur suresinin 31. ayet-i kerimesinde “Ey müminler, hepiniz Allah’a tevbe ediniz ki, felaha kavuşasınız.” buyurulur. Hadis-i Şerif’te de “Günahtan tevbe eden kimse günahsız gibidir.” buyurulur.

Saadat-ı Kiram İslamın bu emrini adab içine dahil etmişler ve tasavvufa girişte tövbeyi emir ve tavsiye etmişlerdir. Günahlarla kirlenen ruhun tövbe ile temizlenerek bu nurani yola girilmesini, ilk edeb olarak görmüşlerdir. Aynı zamanda tövbe tasavvuftaki ilk makamdır.

 

Mustafa Sefa EREM

,

 

 

 
,

,

Reklamlar

73 responses to “GAVSI SANİ KİMDİR? SOFİLİK NEDİR? TARİKAT NEDİR? MÜRŞİD NEDİR?

 1. Allah razı olsun elinize sağlık bir arkadaşa anlatmak istediğim konuydu nereden başlayacağımı bilmiyordum artık anlatırım hepsini bir arkadaşın daha sofi olmasına vesile olur inşallah

  • Aleykümselam. Kayseri Semerkand Temsilciliği’nin adres ve telefon numarasını bırakıyorum. Adrese gider ya da arar sorarsanız size en yakın vakıfın adresini öğrenebilirsiniz onlardan.

   KAYSERİ SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   HUNAT MAH. TAVLUSUN GECİDİ NO:10/A MELİKGAZİ / KAYSERİ

   İrtibat Bilgileri:

   0 352 221 37 02

 2. Selamün aleyküm hayırlı akşamlar şirinevler istanbulda oturuyorum Allahın izniyle sofiye olmak istiyorum yardımcı olur musunuz şimdiden Allah razı olsun

 3. mustafa bey Allah razi olsun en kisa zamanda cevapladiginiz icin.ben esimi ikna edebildim insaallah Allah kismet ederse Turkiyeye geldigimizde menzile gitmek istiyoruz velakin ablaminda gelmesini istiyordum.kendisi edirnede ikamet etmekte ..youtubedan Gavsi sani hazretlerinin videosunu gonderdim kendisine etkilendigini soyledi .oda benim gibi bir arayis icindeydi.Menzile gidemiycegini esinin gitmek istemiyecegini soyledi.Ayni gece Gavsi Sani hz lerini ruyasinda gordugunu ve elini optugunu soyledi .bugunde benden rica etti .ruyada el opmek yeterli olurmu acaba illa oraya gitmem gerekiyormu diye size sormami istedi..

  • Tekrar hayırla geldiniz. Allahu teala yardım lutfetmiş, Elhamdülillah. O kamil Mürşide bağlanmak için kesinlikle Menzil’e gitmeye gerek yok. Gavs-ı Sani hz’nin hemen her il ve ilçede vekalet verdiği kişiler var. Öncelikle sizin için tavsiyemiz vakti geldiğinde, en yakın zamanda menzile gitmeniz tabi ama öncesinde bulunduğunuz yerdeki vakıflara gidip oradaki vekiller aracılığıyla mürşide intisap edebilirsiniz. İntisap etmek için menzile gitmeyi beklememelisiniz. Çünkü Resulullah (a.s) hayırda acele ediniz buyuruyor.

   Rüyasını Allah mübarek etsin. O da hayırla gelmiş, safa getirmiş. Rüya ile amel olunmaz. Yani bu rüya yeterli değildir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, mürşide intisap için illa yanına gitmek, oraya gitmek gerekmiyor. İrşad o kadar yayıldı ki artık, hemen her il ve ilçede temsilcilikler açıldı. Onun içinde tavsiyemiz en yakın vakitte menzile gitmesi ama intisap için de menzile gitmeyi beklememeli. Rüya ile olmuyor. Rüya bir davet olarak algılanabilir şu durumda. Hayırla gelsin, hayırlarla gelsin.

   Eğer bulundugunuz ilde hemen intisap etmek isterseniz size yakın yetkililere ulaşmaya çalışabiliriz. Vereceğim link facebook sayfamızın mesaj linki. Bu konuda veya sorular konusunda bu linkten mesaj gönderirseniz cevap verme süresi daha da kısalacaktır. Hayırlı günler.

   (MESAJ LİNKİ: https://www.facebook.com/messages/KAINAT.PADISAHI)

 4. selamin aleyküm allah razı olsun sizden seyid hz retlerini hayatını yazdıgınız icin cok etkilendim cok begendim bilgilerinizi paylaştıgınız icn cok tskr ederim

 5. selamun aleykum paylaşımlarınız için Allah razı olsun ilim yolunda daha fazla ilerlemek istiyorum sofi olmak istiyorum hataydaki vakıfa nasıl ulaşabilirim yardımcı olur musunuz bayanım Allah razı olsun vesile oldunuz inşallah

  • Ve aleykumselam. Hayırla geldiniz. Size Hatay’ daki Semerkand Temsilcilikleri’ nin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın bayan yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin. Hayırlı günler.

   ANTAKYA SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   Cebrail Mah. Rüstem Tümer Paşa Cad. Emlak Evleri 2.Kısım B-5 Blok No: 15 Antakya / HATAY

   İrtibat Bilgileri:

   0 326 214 22 02

   KIRIKHAN SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   BARBAROS MAHALLESİ MARAŞAL ÇAKMAK CADDESİ NO:6/H KIRIKHAN/HATAY

   İrtibat Bilgileri:

   0 326 345 45 35

   İSKENDERUN SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   Savaş Mah. 47. Sok. No: 85 (Merkez Kaptan Paşa Camii arkası) İskenderun / HATAY

   İrtibat Bilgileri:

   0 326 613 33 88

 6. selamun aleykum,sanırım yanlış hatırladım diye düşünüyorum ama daha önce Gavs Hz. hayatını,tevbeyi,ve kapıyı anlatan yazılarınızın rusçası yokmuydu,bana bu konuların rusçasını nasıl bulabileceğimi söyleyebilirmisiniz.Selametle

   • Mail ve bilgilendirme iin teekr ederim,sizin iin zahmet olmazsa o yazlar bana mail yoluyla gnderme durumunuz olur mu? hizmet nimettir durum gerei.Acil lazmda,rusa kaynak ,kapy anlatmak iin.Selametle

    Date: Sun, 29 Dec 2013 19:57:13 +0000
    To: esenncn@hotmail.com

 7. affiniza siginarak bsy sormak istiyorum. gavs hazretleri efendimizin torunu ve mürşidlik babadan ogula geciyor. peki bu nasil oluyor? her alimden bir zalim dogar demiyorum fakat hz.nuh unoglu yda hz.adem in oglu biri zalimdi kardesinii öldürdü biri babasina inanmadi öyle degil mi? edepsizlik ediyorum belki ama bilemedim istekafama takiliyor. yada soyle sorayim gavsin 2 oglu var madem babadan ogula geciyor mursidlik hangi oglu gececek yerine

  • Mürşidlik babadan oğula geçmez. Halife kim çıkarsa o devam ettirir. Eğer halife oğul çıktıysa o devam ettirir. Babadan oğula geçen 2 ya da 3 mürşid dönemi var. En büyük örneği Gavs-ı Sani hz mürşidliği abisinden almıştır.

 8. Selamun aleykum,Rusca ytazılar silindi ama yakında yayınlayacagız demistiniz sorum karsısında,Benim bu anlatımları acil ihtiyacım var,rusya bölgesinde bulunan dostlarım icin,bana özelden mail olarak bu yazıları gönderme imkanınız olmazmı?sofilik ne,mürşit ne,tevbe ne,tasavvuf ne,ve elinizde ne varsa…Selametle

 9. allah razı olsun allah bize boyle bir kapı nasıp etmiş gavs ı sani hz basımızdan eksik etmesin

  • Hayırla geldiniz. Size Çorum Semerkand Temsilciliğinin iletişim bilgilerini brakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar sorarsanız sizi size en yakın bayan yetkiliye yonlendirirler. Hayırla gidin.

   ÇORUM SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   Yeniyol Mah. Kulaksız Sok. No: 10/D / ÇORUM

   İrtibat Bilgileri:

   0 364 333 01 25

 10. bide bişey sorucaktım unutmuşum kusura bakmayın.gecenlerde benim dayımın kızları tövbe almışlar.sonra birisi eşine anlatmış bu olayı.oda internetten bakmış(tövbe almak)diye bişey varmı diye.ama orda hristiyan dininiin günah çıkarması nasılsa tövbe de o şekilde yazılmış.eşi kızmış tabiki bu duruma.oda ben tövbe almaktan vazgectim diyo.bu benzetme ne kadar doğru oldu onların acısından bilmiyorum ama ben bunu acıklamaya calıştım ama ikna edici olamadım.daha çok bilgi edinmek için ve bilgilendirmek için yardımınızı bekliyorum…….

 11. selamün aleyküm ben sivasta üniversite okuyorum ve sofiye olmak istiyorum ama tarikat hakkında vs pek bir şey bilmiyorum ne yapmalıyım? nereye başvurmalıyım?

  • Ve Aleykumselam. Hayırla geldiniz.Rabbim niyetinizi mübarek etsin.Sivas Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Size yakınsa uğrar yoksa arayıp bulundugunuz semti söylerseniz size yardımcı olacaklar. Hayırla gidin.

   SİVAS SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ
   Adres Bilgileri:

   ARAP ŞEYH CAD. 5. SOK. NO:1 (Öğretmenevi Karşısı) / SİVAS

   İrtibat Bilgileri:

   0 346 224 89 89

 12. Allah razı olsun.ızmir buca da katılabilecegimiz çay evleriniz varmı adres verirmisiniz.selamnaleyküm

  • Ve aleykumselam. Hayırla geldiniz. İzmir semerkandın iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakısnanız ugrar değilseniz arar sorarsanız yardımcı olur yönlendirirler. Hayırla gidin

   İZMİR SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   VATAN MAH. 9092 SOK. NO:1/A YEŞİLYURT-KARABAĞLAR / İZMİR

   İrtibat Bilgileri:

   0 232 245 22 86

  • Ve aleykumselam. Hayırla geldiniz. Size Çorum semerkand temsciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyoruz. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   ÇORUM SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   Yeniyol Mah. Kulaksız Sok. No: 10/D / ÇORUM

   İrtibat Bilgileri:

   0 364 333 01 25

 13. cümleten selamunaleyküm kardeşlerim.mustafa ağabey yazınızı ve yorumları baştan aşşağı sıkılmadan okudum.mustafa ağabey allah senden razı olsun.burdan kafalarında soru işareti olan kardeşlerime sesleniyorum;kardeşlerim kim ne derse desin ki diyeceklerde zaten size tafsiyem herkes haklı olsun.siz haksız olun.işte o zaman cevap veremiyolar.kendimden örnek vereyim.ALLAH affetsin benim geçmişim çok kötüydü.babamı görmeseydim belki şu an yaşamıyo olabilirdim.bundan 2,5 yıl önce GAVS-I’m gebze tepeören’e gelmişti .bana gel ortama bak hoşuna gitmezse geri dönersin dediler.benim o zamanki düşüncem;bi allah var birde peygamberi var.olurmu öyle şey v.s……. neyse ben gittim tam 4 saat güneşin altında kendim bekledim sıranın bana gelmesini.sıra bize geldi babam bi nazar etti ben alkolun ve diğerlerin tadını unuttum.UNUTTUM BUNA EMİN OLUN.arkadaşlar ve şeytan boş durmadı çalıştılar.ha bu arada çay ocaklarına git dediler gitmedim,ders almadım.sadece tövbe ettim o kadar.ancak üç ay önce şeytan yine çalıştı ve ayağımızı kaydırdı.bu sefer hanım ve annem menzile git felan baskı yaptı busefer ben şimdi olmaz işim var felan filan hep salladım.ancak vakit gelince çağırıyolar.! bundan 2 hafta önce işten çıktım ayrıldım.cebimde 170 tl para vardı.istanbul harem haşimi turu aradım yer yok dediler olsun ben geleyim belki gelmeyen olur dedim saat 3.30 hareme gittim oturdum oturdum saat 5e kadar.ve sonunda biletçi arkadaş seslendi ”kurban gel bi kişi gelmiyo dedi.”bilet 80 tl idi ben param yok dedim 70 den kesti bileti.hamd olsun rabbime gittim.dönüş biletinide 70 kestirdim.köyümüzde 1 tane kitap aldım 10tl.bana kaldı 20 tl.4gün kaldım emin olun mola yerlerinde yemk de yedim köydede yemek yedim zaten sabah akşam çorbamız var.çok şükür.hiç aç kalmadım elhamdürillah.rabbim yardım ediyor.ve geri istanbula geldim cebimde 1tl de para artmıştı.şimdi çay ocağına gidiyorum.rabıtamıda yapıyorum.kardeşlerime tafsiyem ARİFLER YOLUNUN EDEPLERİ ve DİL BELASI isimli kitapları alıp okusunlar.bilhassa DİL BELASI’nı.şu an hayatımı iki kısıma böldüm cahiliye devri ve hak yolunda uyanış.rabbim bu kapıdan ayırmasın inşaALLAH. BU KAPI KURTULANLARIN KAPISI. BU GÜNÜME ÇOK ŞÜKÜR ÇOK.ALLAH’a emanet olun kardeşlerim.bu arada az daha unutuyodum BABAMIN ARKASINDA NAMAZ KILMAK VARYA ADAMI ERİTİYO ERİTİYO.Bİ TEKBİR ALIYO O BİLE YETİYO.BİRDE MOLLA RAMAZAN’I DA UNUTMAMAK LAZIM.MAŞAALLAH BÜLBÜL SESLİ KARDEŞİM.ÇOK FENA Bİ SES VERDİŞ RABBİM.BEN ONLARI YARADANA KURBAN OLURUM.isteyen youtube den ramazan şimşek dinliyebilir.HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM.KARDEŞLERİM.TEKRAR ALLAH’A EMANET OLUN.

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size İzmir Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   İZMİR SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   VATAN MAH. 9092 SOK. NO:1/A YEŞİLYURT-KARABAĞLAR / İZMİR

   İrtibat Bilgileri:

   0 232 245 22 86

 14. Selamun aleykum dua ile inşallah. Benim menzile gitmem de şu şekilde oldu; ben okuyorum lise öğrencisiyim bundan 7 ay önce gitmiştim, mahalleden bi arkadaşım vesile oldu gitmeme. Ailem ile kavgaliydim kötü durumlar yaşıyordum çıkmazda hissediyordum kendimi. O gün arkadaşım ile birlikte vakıfa gittik oturduk oradakilerle tanıştım allah için hepsi çok iyi insanlardı. Okuduğumdan dolayı 2. Dönem yaklaşırken vakıfta adıyaman menzil ziyareti olacakmış. Öğrenci 120 tl idi o zaman için. Bende gitmeyi çok istedim evdekiler ilk önce kızdı ama ben çok dua ettim sonunda rabbim bana da nasip etti gitmeyi maddi durumumuz iyi değildi pek gerekirse borç para alıp yine de gitmeye kararlıydım.. Ettim etmedim bir şeyler oldu kendimi yolda buldum kafile ile gittik, bundan önce vakıfta 1 hafta gidip gelmişliğim olduğu için oradaki abileri tanıyordum onlar çok yardım etti neredeyse bütün paramı karşıladılar allah hepsinden razı olsun. Oraya yaklaşık 23-24 saatte vardık içimde farklı duygular vardı giderken ilahiler eşliğinde gittik çok mutluydum o anlar için. Gittiğimizde ne gerekiyorsa onları yaptık yanlış hatırlamıyorsam 3 veya 4 gün kaldık fazla kalmak iyi değilmiş çorbasını da içtim ekmeğini de yedim. Sultanimi gördüm çok güzeldi. Kendi kendime düşündüm dedim ki bi erkek anca bi kadına aşık olur ama burada iş çok farklı erkek erkeğe aşık oluyor dedim. Vesvese yapmıştım biraz sanırım. Şuan ki hayatım çok güzel hayatımda kötü bir şey yok vakıfta bile bütün sofi abilerin en küçüğüyüm 1 yıl olacak devam ediyorum çok mutluyum allahım herkese nasip eder inşallah. Anladım ki bu sadece nasip işi nasibi olmayan gidemiyor kolay kolay illa birileri vesile olacak gitmeme. Ama bi sorunum var sorun olmazsa zaten olmaz ama ben yine de söylemek istiyorum. Evdekiler vakifi sürekli yasaklıyor bana. Bende pek geç saatlere kalmıyorum artık gavs hzlerinin rızası olmazsa bu iş yürümüyor bunları biliyorum ilim ışığında ilerlediğimi düşünüyorum. Bana dua edin inşallah abilerim. Dua ile selamun aleykum.. Sizleri seviyorum. Allaha emanet olun.

 15. Kötü niyet ya da eleştiri niyetinde asla değilim.Kusuru kendimde ve egomda aramaktayım.Bunu aşma ve hakikatleri duyma ve hissetme noktasında dualarınızı beklemekteyim.Allah yar ve yardımcınız olsun.

 16. selamın aleykum ben samsun carsambada oturuyorum samsunda sofı olmak ıstıyorum yardımcı olurmusunuz

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size Çarşamba Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   SAMSUN – Çarşamba
   Orta Mah. Beşik Pazari No:8/A (Rıdvanpaşa Camii Yanı) Çarşamba / Samsun
   Tel: 0362 834 05 84

  • Hayırla geldiniz. .Size Çankırı Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   ÇANKIRI – Çankırı
   Alparslan Türkeş Cad. No:22/B Çankırı
   0376 212 00 25

 17. selamın aleykum biz samsundan adayamana sizarete gelmek istiyoruz 3tane epilepsi hastasıyız. Birebir görüşmemiz mümkün mü gavsi saki hz. ile duamıza vesile olur mu ?

  • Ve aeykümselam . Hayırla geldiniz. İnşaellah.

   Size Samsun Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   SAMSUN SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ

   Adres Bilgileri:

   Karşıyaka Mah. Çevreyolu İlkadım Bulvarı No: 85 (19 Mayıs Stadyum karşısı ) Canik / SAMSUN

   İrtibat Bilgileri:

   0 362 238 28 18

  • Hayırla geldiniz. Size Manisa Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   MANİSA – Manisa
   Saruhan Mah. Murat Cad. No:122/A (Muradiye Camii Karşısı) Merkez / Manisa
   Tel: 0535 897 00 04

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size Zonguldak Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   ZONGULDAK – Zonguldak
   Terakki Mah. Birol Çakar Sok. No:6 Zonguldak
   Tel: 0372 222 01 25

 18. Selamın aleykum ızmırde bana yardımcı olacak bır bayan arkadaşa ıhtıyacım var çok acıl çünkü kafam allak bullak sorunlar ıcınde kaldım kıme ınanacıgımı bılmıyorum yardımcı olursanız inşallah çok sevınırım

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size İzmir Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   İZMİR – İzmir
   Vatan Mah. 9092 Sok. No:1/A Karabağlar – Yeşilyurt / İzmir
   Tel: 0232 245 22 86

 19. s.a. bende tövbe mi tazlemek istiyorum. Ve bi arkadaşım daha var tövbe almak isteyen. İstanbulda yaşıyordum şuan Bursada oturuyorum burda yetkili olacak vekil….yardımcı olur musunuz?

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size yakın bir Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.
   Bursa – Çiftehavuzlar
   ÇİFTEHAVUZLAR MAH. ETİBANK CAD. NO : 131 OSMANGAZİ / BURSA
   0224 250 10 35

   Bursa – Bağlarbaşı
   BAĞLARBAŞI MAH. OSMANGAZİ CAD. NO : 34 / OSMANGAZİ / BURSA
   0224 245 25 25

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size yakın bir Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   İSTANBUL – Bahçelievler
   Kocasinan Merkez Mah. Çuhadar Sok. No:8 B.Evler / İstanbul
   Tel: 0212 550 97 53

 20. Selamın aleyküm,ben Balıkesirdeki bir arkadasım icın yazıyorum,ruhsal bunalımda bipolar hastası, tedavide goruyor durumu günden güne kötüye gidiyor,onu adıyaman menzil GAVS-I SANİ HZ. gotürmek istiyoruz,Allah rızası icın bize bir yol gösterin nasıl gideriz mübarek hocamızın yanına,balıkesirde bize yardımcı olabilecek bir yer varmı?

  • Ve aleykümselam. Hayırla geldiniz. Size yakın bir Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   BALIKESİR – Balıkesir
   Karesi Mah. Karesi Sok. No:15 Balikesir
   Tel: 0266 245 67 07

  • Hayırla geldiniz. Size yakın bir Semerkand temsilciliğinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Yakınsanız uğrar değilseniz arar niyetinizi söylerseniz sizi size en yakın yetkiliye yönlendirirler. Hayırla gidin.

   KAYSERİ – Kayseri
   Hunat Mah. Tavlusun Gecidi No:10/A Melikgazi / Kayseri
   Tel: 0352 221 37 02

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s