AŞK’A YOLCULUK: Sofi Ouş Öyküleri 28.BÖLÜM (YENİ)

AŞK’A Yolculuk: Sofi Oluş Öyküleri / 28.BÖLÜM

Liseyi bitirdikten sonra hemen atandım, sağlıkçıyım ben… Küçük yaşta işe başlamam ve ailemden ayrılmam ruhsal değişikliklere yol açmıştı bende… İşyerimde, çevremde dindar, çeşitli cemaatlere mensup insanlar vardı. Beni davet eder, kazanmaya çalışırlardı ama bazı hareketleri bende ters etkiler yaratmaya başladı sonraları. Ailem dindar bir aile, bense ortaokul imam hatip kökenli, örtülü bir bayandım. Önceleri namazı bıraktım, sonra örtüyü, sonraysa yapılabilecek tüm edepsizlikleri yaptım; alkol… Rabbim affetsin. Bir arkadaşım vardı, ikimiz bir olur güya dünyanın altını üstüne getirirdik. İlk başlarda pişman olur, tövbe ederdim ama seneler birbirini kovaladıkça pişman olmamaya, yaşadıklarımdan keyif almaya başlar olmuştum. Çevremden, ailemden uyaranlar çok oluyordu beni ama dinlemiyordum, yaşıyordum ya ben hayatımı. Onlar kıskanıyorlardı beni (!)
Bir gün bir adam çıktı karşıma. Evlenme teklifi etti. Dindar, ahlaklı bir adam… Kabul ettim, nasıl oldu bilmiyorum 3 ay içinde evlendik. Eski hayatıma tövbe etmiş ama bu defa da boşluğa düşmüştüm. Ne yapacağımı bilmiyor, zaman zaman geçmişimi bile özlüyordum ama evli bir kadındım yapamazdım…
Akrabalarım vardı sofi, her bir araya gelmemizde bahsederlerdi Menzil’den. Tuhaf gelirdi ama bir taraftan da içim giderdi. İçimden hep, ben “Sofi olmalıyım” derdim. Gönlüm Adıyaman’daki Şeyhte idi. Merak ediyordum… Son zamanlarda ciddi ciddi düşünmeye başlamıştım, bir Mürşid elinden tutmayı. Başladım araştırmaya… Tüm tarikatları araştırdım. Annem, eşinin bağlı olduğu yere git rahat edersin dedi. Eşim Nakşibendi’yenin başka bir koluna bağlı. Defalarca dedim hanımlardan biriyle tanışayım, arkadaşlarına söyle ama her hatme sonrası eve adımı atar “Tüh, unuttum” derdi… Demek ki nasip yokmuş orada.
Ben Ankara’da yaşıyorum. Gavsımız (k.s) birkaç Ankara’ya geldi. 2 yıl içinde her seferinde niyet ettim ama fırsat olmadı ziyaret etmek.
Bir gün işyerinden sofi bir arkadaşım aradı, dedi O (k.s) geldi buraya. Külliye yapıldı, açılışa… Hemen gidelim dedim, gittik.
Aman Allah’ım! Daha arabayı park etmeden ağlamaya başlamıştım, öyle güzel kokuyordu ki. Manevi bir hava vardı. Dedim arkadaşıma “Benim nasibim burada…”
Bekledik, öğle namazından önce gelip tövbe verecek dediler. 1 yaşında oğlum var, saatlerce onunla o sıcakta kalabalıkta bekledik…
Bir geldi..Bir gelişle geldi.. Allah’ım! Bu nasıl heybet, bu ne güzel koku, bu yaşlar benim gözümden mi dökülüyor Rabbim. O ne güzel ses, O ne güzel şive. YARABBİ BÜTÜN YAPMIŞ OLDUĞUM GÜNAHLARDAN BEN PİŞMANIM KEŞKE YAPMASAYDIM..İNŞALLAH BEN BİR DAHA YAPMAYACAĞIM.

(“AŞK’A YOLCULUK Facebook Sayfasını Takip Edebilirsiniz ->www.facebook.com/AskaYolculukSofiOlusOykuleri)

Ağlıyordum, olduğum yere saplanmış kalkamıyordum. Ben hayatımda hiç bu kadar samimi olmamıştım… VE BEN ÂŞIK olmuştum gül yüzlü Sultan’a(ks)… Eve gittim, adap yaptım. Sultanım 7 gün burada kaldı, her gün gittim görmeye. Beni mıknatıs gibi çekiyordu, nefes alamıyordum onu görmeden…
Elhamdülillah geçen ay Menzil’e gittim, gördüm Nur Yüzlümü, çorbasını içtim. Rabbim kabul eder inşallah. Menzil’de çok sırlı olaylar yaşadım. Şimdiyse tutuşuyorum, Sultan’ımı (k.s) tekrar görebilmek, nazar alabilmek için. Çok şükür Sadatlar’ın himmetiyle Rabbim’e kulluk vazifelerimi yapıyorum..Aile saadetim, huzurum yerinde. Allah rızasını alabilmek ne güzel bir şeymiş. Kulun kalbini dinleyebilmesi ne hoşmuş. Ne güzel sızlıyor kalbim ince ince. Ne güzel zikrediyor âlemlerin Rabbini.
Rabbim herese bu yolu nasip etsin. Ayırmasın bizleri…

Facebook-> AŞK’A Yolculuk: Sofi Oluş Öyküleri

Twitteer: ->https://twitter.com/kpadisahicom

www.kainatpadisahi.com Test Yayınlarına Başladı !

Blog Sitesi:www.kainatpadisahi.wordpress.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s